Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

30 Haziran 2012 Cumartesi

AK PARTİ KAYNAŞLI İLÇE BAŞKANLIĞI 4. OLAĞAN KONGRESİ

Daha önce ertelenen Ak parti Kaynaşlı  4. olağan ilçe Başkanlığı kongresi 7-Temmuz- 2012  Cumartesi günü saat 14 de Kızılay Toplum Merkezinde yapılacaktır. Delegelerin oy kullanacağı kongreye başta Ak parti milletvekilleri,il - ilçe Başkanları, belediye başkanları ve bakan düzeyinde katılım olması bekleniyor.Kongremize bütün kaynaşlı halkımızı davet ediyoruz.

Kızılay Toplum Merkezinde yapılacak Kongre Programı
1- AÇILIŞ
2- KONGRE BAŞKANLIK DİVAN SEÇİMİ
3- SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞI
4- PROTOKOL KONUŞMALARI
5- YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORUNUN OKUNMASI
6- GELİR GİDER HESAP RAPORUNUN OKUNMASI
7- YÖNETİM KURULUNUN İBRAZI
8- ADAYLARIN TANITIMI
9- DİLEK VE TEMENNİLER
10- SEÇİMLER İÇİN TASNİF KOMİSYONU SEÇİMİ
11- SEÇİMLER
12- KAPANIŞ

Tarih : 07/07/2012 cumartesi
Yer   : Kızılay Toplum Merkezi ( Sarıyer Mahellesi )
Saat  : 14:00- 16:00

22 Haziran 2012 Cuma

DÜZCEDE İŞCİ ARAYAN KURUMLARIN LİSTESİ

İŞ ARAYAN ARKADAŞLAR DÜZCEDE İŞ ARAYAN KURUMLARI SAYFAMIZDA BULABİLİRSİNİZ

DAHA AYRINTI BİLGİ ALMAK İSTEYENLER

Adres: Kiremit Ocağı Mah. Kadırga Sok. No:9 DÜZCE
Tel: 0.380.523 20 34
Faks: 0.380.523 97 64
duzce@iskur.gov.tr BU ADRES, TEL,FAKS VE İNTERNET SİTESİNE BAŞVURABİLİRLER
http://www.iskur.gov.tr/Default.aspx
AYRICA KAYNAŞLININ EVLADI OLAN İŞKUR DANIŞMANI ÖMER GÜVENDİ BEYE VEYA KAYNAŞLI AK PARTİ TEŞKİLATIMIZA BAŞVURABİLİRLER TEL:03805444393 FAKS;03805444393

21 Haziran 2012 Perşembe

4 BÜYÜK TAKIM KAYNAŞLI DA BULUŞACAK

1 Yıl İçin İlerleme Olacak
ÖNCE TESİSLEŞME
ÖNCE TESİSLEŞME
Kaynaşlı Belediye Başkanı İsmail Korkmaz, Düzce’de turizm açısından tesisleşme sıkıntısı çekildiğini dile getirirken, Fenerbahçe Topuk tesislerinin büyük bir fırsat olduğunu, şimdi Beşiktaş ile Galatasaray’ın gözünün de Kaynaşlı’da olduğunu söyledi. Korkmaz 1 yıl içinde tesisleşme konusunda gözle görülür bir ilerleme olacağını iddia ederken, Kırgın çayırı mesire alanının da günübirlik turizme katkı sağlayacak bir yatırım olduğunu söyledi.
21.6.2012 - 17:51

Günübirlik turizme tesis kazandırdık
Turizm ile ilgili toplantılar düzenlenerek özellikle tesisleşme sıkıntısı aşmaya çalışılırken, Kaynaşlı Belediye Başkanı İsmail Korkmaz da aynı soruna parmak bastı. Korkmaz, Kırgın çayırında günü birlik turizme yönelik tesisleşme yaptıklarını ve temmuz ayında konserlerle mesire alanının hizmete gireceğini belirtti.
Korkmaz, “ Böyle bir alana ihtiyacımız vardı. Böyle bir mesire alanını vatandaşlarımız da bizden istiyorlardı. Bizde kırgın çayırında çalışmalarımızı başlattık. Buradaki tek eksiğimiz tesisleşme idi. Mesire alanına içme suyu ve elektriği getirdik. Ormanı temizledik. Çöp bidonları koyduk. Tuvaletler yaptık. Çocuk oyun alanları yaptık. Fitness aletleri koyduk. Her ağacın altında banklar yerleştirdik. Merkeze uzak bir arazi ve temiz hava var. Manzaralı bölüme kafeterya yaptık. Düzce’nin tek sorunu tesis. Tesis olmadığı için sıkıntı yaşanıyor. Biz buraya tesis yaptık. Son rütüşları yapılıyor. Açılışını yapacağız. Konserlerle açacağız. Kaynaşlı için güzel bir yatırımdır.” Dedi.
GS VE BJK’de gelmek istiyor
Fenerbahçe’nin Topuk Yaylasına tesis kurmasının ardından diğer büyük kulüplerinde Kaynaşlı’ya ilgi duyduğunu dile getiren Korkmaz, Galatasaray ve Beşiktaş’ın da Kaynaşlı’ya gelmek istediğini dile getirdi.
Korkmaz, “ Kaynaşlı’nın potansiyeli her geçen gün artıyor. Çok güzel çalışmalar yapılıyor. Dün bir toplantı gerçekleştirildi. Bu toplantıda icraat kararı alındı. Yatırımcıları ilçemize bekliyoruz. Fenerbahçe’nin topuk yaylası bizim için bir fırsat oldu. Orada yapacakları bir hazırlık maçı gerçekten büyük hareketlilik getirecektir. Beşiktaş ve Galatasaray yetkilileri ile de görüştüm. Onlarda burada bir arazi istiyor. Kaynaşlı’ya ilgi gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde Beşiktaşlı yetkililer ile görüştük. Onlar Galatasaray’dan bir adım öndeler ve Kurugöl bölgesini istiyorlar. Düzce yatırım konusunda şu anda eylem durumunda ve yatırımcılar buraya gelecek. 1 yıl içinde gözle görülür elle tutulur bir çalışma yapılacaktır. Dün toplantıda MARKA tarafından hazırlanan yavaş yol projesi görüşüldü. Onun tanıtımı yapıldı. Eko Pazar kurulması gündemde. İstanbul ve Ankara’dan gelenler ağırlıklı olarak ilçemizde yöresel ürünler istiyorlar.” Dedi.

20 Haziran 2012 Çarşamba

TEŞVİK YASASI ONAYLANDI

Resmi Gazetede Yayınlandı
TEŞVİK YASASI ONAYLANDI
TEŞVİK YASASI ONAYLANDI
Yeni teşvik paketi Bakanlar Kurulu kararının ardından Cumhurbaşkanınca onaylanarak Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı ve yürürlüğe girdi. Sosyo-ekonomik gelişmişlik seviyeleri dikkate alınarak illeri altı bölgeye ayıran teşvik paketi ile bazı sektörlere vergi muafiyeti getirildi.
19.6.2012 - 14:09

Yeni teşvik paketine göre, sabit yatırım tutarı 1 ve 2'inci bölgede olan asgari 1 milyon lira, diğer 4 bölgede ise asgari 500 bin lira olan yatırımlar bölge ayrımı yapılmaksızın KDV istisnası, gelir vergisi stopajı desteği (6'ncı bölgede gerçekleştirilecek yatırımlar için) ve sigorta primi işveren hissesi desteği (tersanelerin gemi inşa yatırımları için) teşviklerinden yararlandırılabilecek.
Bölgesel teşvik uygulamalarında iller itibarıyla bazı sektörlere, ilin bulunduğu bölgedeki şartları sağlamaları halinde, 3, 4, 5 ve 6'ncı bölgelerdeki yatırımlar için gümrük vergisi muafiyeti, KDV istisnası, vergi indirimi, sigorta primi işveren hissesi desteği, yatırım yeri tahsisi, faiz desteği sağlanacak.
Faiz desteği
Talep edilmesi halinde, bölgesel teşvik uygulamaları ve stratejik yatırımlar ile Ar-Ge ve çevre yatırımları kapsamında desteklerden yararlanacak yatırımlar için bankalardan kullanılacak en az bir yıl vadeli yatırım kredilerinin teşvik belgesinde kayıtlı sabit yatırım tutarının yüzde 70'ine kadar olan kısmı için ödenecek faizin veya kar payının puan bazında belli kısımları Ekonomi Bakanlığı'nca da uygun görülmesi halinde azami ilk beş yıl için ödenmek kaydıyla bütçe kaynaklarından karşılanabilecek.
Bölgesel teşvik uygulamaları kapsamında yapılacak yatırımlarda proje bazında sağlanacak faiz desteği tutarları 3, 4, 5 ve 6'ncı bölgelerde sırasıyla 500 bin, 600 bin, 700 bin ve 900 bin lirayı geçemeyecek.
Sigorta primi işveren hissesi desteği
Büyük ölçekli yatırımlar, stratejik yatırımlar ve bölgesel teşvik uygulamaları kapsamında desteklenen yatırımlardan, tamamlama vizesi yapılmış teşvik belgesinde kayıtlı istihdamı aşmamak kaydıyla komple yeni yatırımlarda, teşvik belgesi kapsamında gerçekleşen yatırımla sağlanan, diğer yatırım cinslerinde, yatırımın tamamlanmasını müteakip, yatırıma başlama tarihinden önceki son altı aylık dönemde (mevsimsel özellik taşıyan yatırımlarda bir önceki yıla ait mevsimsel istihdam ortalamaları dikkate alınır) Sosyal Güvenlik Kurumu'na verilen aylık prim ve hizmet belgesinde bildirilen ortalama işçi sayısına teşvik belgesi kapsamında gerçekleşen yatırımla ilave edilen, istihdam için ödenmesi gereken sigorta primi işveren hissesinin asgari ücrete tekabül eden kısmı Ekonomi Bakanlığı bütçesinden karşılanacak.

16 Haziran 2012 Cumartesi

TÜRKİYEDEKİ DOĞALGAZ ÜRETİMİNIN YARISI DÜZCEDE ÜRETİLİYOR

Türkiye’nin doğal gazı Düzce’den
DÜZCE ÖNEMLİ BİR ÜS
DÜZCE ÖNEMLİ BİR ÜS
Bazı açılışlara katılmak üzere Düzce’ye gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Doç.Dr. Murat Mercan, Vali Vasip Şahin’i ziyaret etti. Mercan ziyaret sırasında, doğalgaz üretiminde Düzce’nin önemli bir üs olduğunu söyleyerek, "Türkiye'de üretilen doğalgazın yarısı Düzce'de üretiliyor" dedi.
15.6.2012 - 16:42

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Doç.Dr. Murat Mercan Düzce'ye geldi. Kaynaşlı’da cuma namazını kılan Mercan, Vali Vasip Şahin’i ziyaret etti.
Mercan burada yaptığı konuşmada, "Düzce'ye çeşitli açılışlara katılmak için geldik. SEDAŞ yetkilileri ile Düzce'de elektrik dağıtımında yaşanan sıkıntılarla ilgili toplantımız olacak. Daha sonra Akçakoca'ya geçerek gaz üretim tesislerinde incelemelerde bulunacağız. Bilindiği gibi Türkiye'de üretilen gazın yarısı Düzce'de üretilmektedir. Biz yetkililerden yeni yatırımlar olup olmadığını öğreneceğiz. Şu anki durum hakkında bilgi alacağız. Daha sonra Düzce'nin ileri gelenleri ile bir araya gelerek kendi bakanlığımız ve kurumumuz hakkında bilgi vereceğiz." Dedi.
Vali Şahin ise Mercan'ın gelişinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek ebru tablosu hediye etti.
Belediyeyi de ziyaret etti
Bakan Yardımcısı Murat Mercan, valilik ziyaretinin ardından belediyeye geçti. Ziyarete AK Parti Düzce Milletvekilleri İbrahim Korkmaz, Fevai Arslan, Belediye Başkanı İsmail Bayram, AK Parti Düzce il ve ilçe yönetimi katıldı.
Mercan burada yaptığı konuşmada, AK Parti’ye teveccüh gösteren Düzce’ye desteklerinin devam edeceğini söyleyerek, “Özellikle 5084 teşvik yasasından yararlanan Düzce yeni teşvik paketi ile daha da kalkınacak. Yeni yatırımcılar Düzce’ye gelmeye devam edecek. Düzce’nin geleceğini oldukça parlak görüyorum. Bu konuda Düzce’nin daha da gelişmesi için milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımız ile elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Eski çalışma arkadaşı
Mercan’ın ziyaretlerinde üçüncü durak Ak Parti İl teşkilatı oldu. Eski çalışma arkadaşı AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu'nu ziyaret eden Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakan Yardımcısı Murat Mercan, Kaşıkoğlu’nun il başkanı olmasından dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi.
Ziyarette konuşan metin Kaşıkoğlu ise, “Düzce’nin ilkleri olan iki projenin açılışı için Düzce’ye geldiniz ve bizleri çok sevindirdiniz. Bir dönem aynı parlamento da görev yaparken, sizi bakan yardımcısı olarak görmek bizi onurlandırdı. Düzce’ye geçmiş yıllardan olan desteğinizi ve sevginizi biliyoruz. Bu desteğinizin devam etmesini istiyoruz" dedi.

8 Haziran 2012 Cuma

GALATASARAY SAKLI CENNET SPOR KOMPLEKSİ PROJESİ İLK ADIMI ATILDI

Kaynaşlı Galatasarak saklı Cennet projesi için Galatasaray Spor Kulübü Mimari Projeler Müdürü Y.Mimar Çoşkun Peküstün ile makamında görüşülerek proje kendisine sunuldu.
İlçeye Kazandırılması düşünülen Saklı Cennet projesini inceleyen sayın Peküstün projeyi çok beğendiğini ve ilçenin tam bir doğa harikası olduğunu belirtti. Projenin bizzat kendisi tarafından Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Sayın Ünal AYSAL a sunacağını söyledi.Galatasaray Spor Kulübü Mimari Projeler Müdürü Y.Mimar sayın Coşkun Peküstün Ziyaretten memnuniyetini dile getirerek Kaynaşlı için ilçe de bulunan aydın insanların bu şekil adım atmaları sevinç verici bir olaydır.Atılan bu adımla beraber ilçenize ve Galatasaray Spor Kulübüne Yarar getirecek güzel projelerin devamını temenni ediyorum dedi

KAYNAŞLI İÇİN FABRİKA GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDİYOR,

Kaynaşlı da yapılması düşünülen Radyatör fabrikası hakkında bir müddet önce Kaynaşlı da yapılan görüşmelerin iadeyi ziyaretleri sürüyor. 50 ülkeye ihracat yapan Fatinoğlu Holding yetkilileri ziyaret edilerek fikir alışverişinde bulunuldu

6 Haziran 2012 Çarşamba

DÜZCELİ İŞ ADAMLARI DÜNYA İŞ ADAMLARI İLE BULUŞUYOR

Düzceli İşadamlarıda Katılacak
YABANCI İŞADAMLARI İLE BULUŞACAKLAR
YABANCI İŞADAMLARI İLE BULUŞACAKLAR
TUSKON’un düzenlediği Türkiye-Dünya Ticaret köprüsü 2012 programı yarın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün katılımıyla düzenlenecek resmi açılış töreni ile başlayacak. Düzceli Sanayiciler de DÜSİAD, aracılığı ile dünyanın 130 ülkesinden gelecek olan bin 500 işadamı ile bir araya gelme fırsatı elde edecek.
6.6.2012 - 20:23

TUSKON'un düzenlendiği Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2012 programı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, TİB Başkanı Mehmet Büyükeki ve TUSKON yönetim kurulu başkanı Rıza Nur Meral'in katılımıyla yarın İstanbul'da başlayacak. 130 ülkeden bin 500 işadamının ve birçok ülkenin Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar ve Sivil toplum başkanlarının katılımlarıyla 7 günlük ticaret köprüsü kurulacak.
Düzce Sanayici ve İşadamları Derneği (DÜSİAD) ,Düzceli iş adamları için çalışmaya devam ediyor. DÜSİAD’ın bağlı bulunduğu TUSKON aracılığıyla dünyanın 130 ülkesinden gelecek olan 1500 işadamı ile Düzceli işadamlarını İstanbul’da buluşturacak. Türkiye’nin değişik illerinden işadamlarının katıldığı dev organizasyon 06 Haziran’da İstanbul’da başlıyor. Özellikle inşaat, inşaat malzemeleri,mobilya ve ev tekstili konularında faaliyet gösteren işadamlarının kaçırmaması gereken bir fırsat olduğunu söyleyen DÜSİAD Başkanı Eyüp Çakır ,TUSKON’un işadamlarına büyük bir hizmet verdiğini söyledi.
Geçmiş yıllarda yapılan ticaret köprüsü programlarındaki ticaret hacmi 5 Milyar $ ‘ı geçtiğini belirten Çakır; "DÜSİAD olarak 7 Haziran 2012 tarihinde 15 Üye işadamıyla ikili iş görüşmeleri yapmak üzere İstanbul’da olacağız. Ayrıca 8 Haziran Cuma günü, ÇAD İşadamlarından oluşan heyeti Düzce’de ağırlayıp , fabrika gezileri ve DÜSİAD üyeleriyle ikili ticari iş görüşmeleri yapacağız" dedi.