Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

16 Ekim 2012 Salı

KAYNAŞLI HASTANESİ İNŞAATI HIZLA DEVAM EDİYOR

TEMELİ ÇOK KISA ZAMAN ÖNCE TEMELİ ATILAN KAYNAŞLI DEVLET HASTANESİNİN YAPIMI HIZLA SÜRÜYOR 2. KATIN KABA İNŞAATI BİTTİ. HASTANENİN SÖZ VERİLDİĞİ GÜNDEN ÖNCE BİTİRİLECEĞİ SANILIYOR.

9 Ekim 2012 Salı


İRFAN AKDOĞAN

 

SAYIN ERDOĞANIN SAYIN  ERBAKANDAN FARKI NEDİR?

 

   Başbakanımız sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile rahmet ve minnetle andığımız. Daima dua ettiğimiz sayın Necmettin ERBAKAN la  aralarındaki bariz fark şudur.

    Teşbihte hata olmaz  hani bir atasözü var .’’ Erken öten horozun başı kesilir ‘’diye rahmetli Erbakan çok acele etti. Cumhurbaşkanlığı,Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Basın, Yök, Tüsiat, Tsk, Dış ve iç egemen güçler , 50 yıldır kandırılmış, beyni yıkanmış milyonlarca insan , Sindirilmiş, korkutulmuş, çaresiz kalmış, maddi ve manevi yıkımlara maruz kalmış 70 milyon Müslüman, Cumhurbaşkanından  dağdaki çobanına kadar  beyni yıkanmış insanlar, Selam vermeye dahi korkan büyük çoğunluk. Velhasıl  islamın ilk yıllarındaki durum varken, beklide daha kötü durum varken. Sayın Erbakan Amerikaya,Avrupaya, TSK ya tüm dış ve iç güçlere karşı bayrak açtı.Ancak hiçbir gücün yokken alenen karşı çıkmak  İslam tarihinden ders almamaktır.

    Peygamberimiz(sav)  e peygamberlik görevi verildikten sonra  ilk 3 yıl peygamberliğini gizlemiştir. İlk müslümanlara da  açıktan ibadet etmeyi, kuran okumayı yasaklamıştır. Taki Hz Ömer(ra) Müslüman oluncaya dek. Onun Müslüman oluşuyla müslümanlar  artık güç kazanmış  sosyal,ekomomik,emniyet,asayiş,itibar ve güven bakımından güçlenmişlerdi.

    Allah(cc)  elbette peygamberini ve inananlarını korumaya kadirdi. Ancak burada bizlere mesaj vardır. Mesaj şudur. Peygamberine  dahi  kendi dinini yaymak için  3 yıl gizli çalışma emreden Rabbimiz.  Bizlere  güçlenmeden önce gizli çalışın mesajı vermiştir. Medineye göç ettiğinde orada güçlü olan Yahudilerle antlaşma yaptırmış; Tamamen Müslümanların aleyhinde olan Hudeybiye barış antlaşmasını imzalatmıştır. Bütün bunlar biz Müslümanlara mesajdır.

    Sayın Erbakan  bu günkü kafirlerin o günkülerden daha kötü olduğunu varsayamamış, Sayın Erdoğan ise bugünkü kafirlerin çok daha şedid, çok daha kötü olduklarını fark etmiş ve bu yüzden iç ve dış güçlerin dümen suyuna girmiş gibi görünmüştür.

     Ne zamanki Cumhurbaşkanlığı, yök, Anayasa mahkemesi, Yargıtay, Danıştay,basın,Tsk v.b tüm  kurumlardan ergenokon kafalıları temizlemiş, Müslümanların özgüven kazanmalarını sağlamıştır. İşte bu nedenledir ki  Sayın Erbakanın ömrü boyunca çabaladığı birçok konuyu  Sayın Erdoğan hayata geçirmiştir. Halada  yapılacak çok şeyin olduğunu ve yeri zamanı gelince bunları da yapacağı kesindir. Aralarındaki fark budur.

    

4 Ekim 2012 Perşembe

UYUŞTURUCUYU İHBAR EDENE İKRAMİYE

İKRAMİYE ARTTI
 İKRAMİYE ARTTI
Uyuşturucu madde yakalamalarında ödenecek ikramiyelere ilişkin yeni düzenleme yapıldı. Bakanlar Kurulu'ndan çıkan karar ise toz esrarının ikramiyesini 3 katına çıkardı. Bugün Düzce de yakalanan eroini eğer siz ihbar etseydiniz 4 milyon 200 bin TL'nin sahibi olacaktınız.
03 Ekim 2012 Çarşamba - 18:51

Zehir tacirlerinin gençleri kandırarak bağımlı hale getirmelerini önlemek amacıyla uyuşturucu kullananları ihbar edenlere para ödülü koydu. Para ödülüyle teşvik edilerek bir çok genci bu bataktan kurtarılması hedefleniyor.
Bakanlar Kurulu'nun yeni almış olduğu karar Resmi Gazete'de de yayınlandı. Uyuşturucu madde yakalamalarında toz esrarının ikramiyesine ödenecek miktar 3'e katlandı.
14 Nisan 2005 tarihli bir önceki düzenlemeye göre uyuşturucu yakalamalarında ödenecek ikramiye miktarları toz esrarın dışında aynı kaldı. Toz esrarda kilogram başına ödenecek ikramiye miktarı ise 5 bin liradan 15 bin liraya yükseltildi.
Yani kararda yer alan eroinin kilogram fiyatına göre bugün Düzce'de yakalanan eroinin ihbarını yapan kişi tam 4 milyon 200 bin TL' para ödülü verilecekti.
Karara göre, uyuşturucu madde yakalamalarında ödenecek ikramiyelere esas teşkil etmek üzere, uyuşturucu maddelerin 1 kilogramı için uygulanacak sabit rakamlar şu şekilde tespit edildi:
Eroin : 60.000 TL
Likit eroin : 180.000 TL
Kokain : 60.000 TL
Likit esrar : 60.000 TL
Baz morfin : 36.000 TL
Toz esrar : 15.000 TL
Reçine esrar : 12.000 TL
Afyon : 5.000 TL
Khat : 15.000 TL
Bonzai : 15.000 TL
Sentetikler : 120.000 TL

3 Ekim 2012 Çarşamba

dipsizgöl çamlıbel göleti

21.09.2012

İlçemiz Dipsizgöl Köyü sınırlarında bulunan Çamlıpınar Göletimiz, çevresinde yapılan hazırlıkların ardından piknik ve doğa ziyaretçileri için hazırlanıyor.Kaymakamlığımız Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından projelendirilen ve Kültür ve Turizm Bakanlığından temin edilen ödenekle yapımına başlanan alan önümüzdeki günlerde hazır hale gelmiş olacak.

21.09.2012

Avrupa Birliği projesi kapsamında ilçemize Avrupanın farklı ülkelerinden gelen Öğrenciler Kaymakamımız Cengizhan YILMAZ´ı makamında ziyaret etti. Medya evrimi konulu proje kapsamında ilçemiz Saz köyünde yaklaşık 1 hafta konaklayan öğrenciler projenin detayları konusunda bilgi verdikten sonra ilçemizle ilgili tespit ve düşüncelerini paylaştılar.İlçemize ait yöresel bir hediyenin ardından ziyaret sona erdi.

İLÇENİN ORTASINDA OLMAYACAK
İLÇENİN ORTASINDA OLMAYACAK
Artık Kaynaşlı'da rüzgarda şemsiyeler uçmayacak, yağmurda ne vatandaş ne de esnaf ıslanacak. Kaynaşlı Belediyesi ilçe merkezinin tam ortasındaki cadde üzerinde kurulan pazaryerini kapalı alana taşımak için kolları sıvadı. Halkın ve esnafın görüşünü alınarak pazaryerinin Belediye İş Merkezi’nin bodrum katında kurulması kararlaştırıldı.
03 Ekim 2012 Çarşamba - 14:54

Kaynaşlı’da ilçenin tam ortasından geçen cadde üzerine kurulan pazaryeri, belediyenin çalışmalarıyla birlikte 4 bin metrekarelik kapalı bir alanda hizmet verecek.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kaynaşlı Belediye Başkanı İsmail Korkmaz, başta pazaryeri esnafı olmak üzere Kaynaşlı esnafı ile vatandaşların görüşlerinin alındığını ve bu doğrultuda pazaryerinin kapalı bir alanda kurulmasına karar verildiğini söyledi.
Şuan proje aşamasında olan pazaryeri, çalışmaların tamamlanmasının ardından ilçe merkezinde bulunan belediye iş merkezinin bodrum katındaki 4 bin metrekarelik alana kurulacak.
Bir kısmında Kaynaşlı Meslek Yüksek Okulu'nun bulunduğu iş merkezinin bodrum katında hizmet verecek olan pazaryeri için çalışmaların devam ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Korkmaz, “Artık rüzgarda şemsiyeler uçmayacak, tezgahlar devrilmeyecek” dedi.
Çarşamba günleri ilçenin göbeğinde kurulan pazaryerinin araç geçişlerine de engel olduğunu vurgulayan Korkmaz şöyle konuştu; “Kaynaşlı’da artık bir yüksek okulumuz var. Emniyet amirliğimiz müdürlük oldu. Öğrenci yurtları, konutlar derken nüfus önceki yıllara göre arttı. Bu yüzden artık ilçe merkezinde bir pazaryeri kurulması uygun değil. En işlek bir caddeye çarşamba günleri kurulan pazaryeri, bir yangın olduğunda araçların geçişine engel oluyor. O yüzden esnaflarında görüşlerini alarak böyle bir çalışma içerisine girdik”