Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

23 Haziran 2014 Pazartesi

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ SANCILI MI OLACAK?

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ SANCILI MI OLACAK?
Cumhuriyet tarihi boyunca cumhurbaşkanlığı seçimi Türkiyede sancılı geçmiştir. Devlet başkanlığı makamı olan, hiçbir kuruma hesap verme mecburiyeti  olmayan , gerekirse ülkeyi savaşa sokma, mecilsi feshetme,başbakanı görevden alma gibi çok büyük yetkilere haiz olan bu makamı Dünya siyasetine yön veren güçler ve onların taşaronları olanlar bu makamın kendi emirlerindeki kişilerde kalması için her türlü girişimde bulunmuşlar ve bu makamlara gelen kişilerin yetkilerini kullanmalarına engel olmuşlardır. Fakat şimdi durum değişmiştir. Cumhurbaşkanını ilk defa halk seçecektir. Halkın seçtiği Cumhurbaşkanı da halktan aldığı güçle yetkilerini sonuna kadar kullanacaktır. İşte korkulan budur.Refarundumu önleyemeyen güçler bu seçimi sabote etmek için her türlü çareye baş vuracaklardır. Buna birkaç örnek.
1-      Suriye,ırak,mısır,Ukrayna v.b ülkelere Türkiyenin müdahalesini  gerçekleştirip  seçimin ertelenmesini  veya iptal edilmesini sağlamak istiyorlar.
2-      Sayın Recep  Tayyip Erdoğana suikast düzenleyip öldürülmesini veya yatağa bağlı kalmasını sağlamak istiyorlar. Böylece seçimlerin iptali veya ertelenmesi olabilecek en azından Recep Tayyip Erdoğandan kurtulacaklarıdır.
3-      Ak parti dışındaki hatta Ak parti içindeki seçmenlerin Recep Tayyip Erdoğan dışındaki bir isme oy vermelerini sağlamak istiyorlar.
4-      Recep Tayyip Erdoğanı olabildiğince yıpratıp ilk turda seçilememesini sağlamak ve ikinci turda Ekmeleddin İhsanoğlu etrafında birleşip Recep Tayyip Erdoğanı yıkmak istiyorlar.
5-      Bu amaç için Ak parti içinden ve dışından birçok hamleler yapılacak önce başbakan sonra Ak parti itibarsızlaştırılacaktır.
6-       Unutulmamalıdır ki  Amerika, Avrupa ve gelişmiş ülkelerin tamamı Tayyip Erdoğanın karşısındadır. Çünkü o bu ülkelerin çıkarlarına zarar vermektedir.
7-      Arap ülkelerinin ve Türk cumhuriyetlerinin birçoğu da Tayyip Erdoğana karşıdır. Çünkü ya krallıkları , koltukları tehlikeye girmekte ya da büyük ülkelerin Tayyip Erdoğana dost olursanız size yardımı keseriz tehdidiyle Tayyip Erdoğanın yanında olamamaktadırlar.
8-      Silah, basın,bürokrasi,para ve aklınıza gelen bütün güçler bunların elindedir. Dolayısıyla topyekün bütün araçlar kullanılarak Tayyip Erdoğanın Önü kesilmek istenecektir.

İşte bu ve benzeri sebeplerle Cumhurbaşkanlığı seçimi Türkiye için hayati önem taşımaktadır.Allah(cc) bakın Enam suresi 17. Ayette şöyle buyuruyor.
‘’Şayet Allah sana bir zarar dokundursa, bunu O’ndan başka giderecek yoktur. Fakat sana bir hayır dokunduracak olsa onu da kimse gideremez. Bil ki O, her şeye hakkıyla gücü yetendir.’’ Bu ayete göre Eğer Allah(cc) Türkiyeye hayır dilediyse tüm dünya bir araya gelse bunu engelleyemez. Ancak takdir Allahtan tedbir kuldandır. Bizlerde tedbirimizi almalıyız. Türkiye üzerinde oynanan bu oyunların farkında olmalıyız. Yan gelip yatmamalıyız. Nasıl olsa kazanırız dememeliyiz. Bunun örneğini Yalova da ve ağrıda yaşadık. Aynı hatayı tekrarlamamalıyız.

Hiç yorum yok: