Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

BASINDA KAYNAŞLI

Kaynaşlı yıllardır hasretle beklediği hastaneye nihayet kavuşuyor.Sarıyer mahallesi tarafından Temeli Düzce valisi sayın Adnan YILMAZ tarafından atılan hastane inşaatı 1 yıl sonra tamamlanacak.Törene Düzce milletvekilimiz sayın Fevai Arslan Kaynaşlı Kaymakamı sayın Cengizhan Yılmaz Kaynaşlı Belediye Başkanı Sayın İsmail KORMAZ, Akparti il başkanı Sayın Metin KAŞIKOĞLU .İlçe başkan vekili sayın sayın Alaattin Dilek ve çok sayıda siyasi ve bürokrat katıldı. Hastanemizin hayırlı olmasını diliyoruz.

AK PARTİ KAYNAŞLI 4, OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI
resim

Tek adaylı AK Parti Kaynaşlı 4. Olağan kongresi tamamlandı. AK Parti Genel Merkezi tarafından başkan olarak atanan Erol Bayraktar Kongre ile tekrar başkanlığa seçildi. .
AK Parti Genel Merkezi tarafından geçtiğimiz aylarda Kaynaşlı AK Parti İlçe Başkanlığına atanan Erol Bayraktar’ın tek aday olarak girdiği ilçe kongresi yapıldı. Cumartesi günü düzenlenen kongreye tek liste ile gerçekleşti. Kaynaşlı Kızılay toplum merkezinde düzenlenen kongreye Milletvekili Osman Çakır, AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu,Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, ilçe belediye Başkanları, belediye meclis üyeleri, İGM üyeleri, İlçe başkanları ve partililer katıldı.
Divan başkanlığını Dursun Çakır'ın yaptığı kongrede Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Milletvekili Osman Çakır ve il başkanı Metin Kaşıkoğlu gündeme dair kısa konuşmalar yaptılar.
Slayt şeklinde gösterilen faaliyet raporunun onaylanmasının ardından İlçe başkan adayı Erol Bayraktar konuşma yaptı. Bayraktar, atama ile bu göreve geldiğini bundan sonra da çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdüreceğini belirtti.

Kemal Korkmaz Kaynaşlı'da toprağa verildi


Yakalandığı amansız hastalık nedeniyle tedavi gördüğü Abant İzzet Baysal Üniversitesi hastanesinde vefat eden Kaynaşlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal Korkmaz dualarla defnedildi.

22.07.2012

resim
Uzun yıllar Kaynaşlı’da esnaflık yapan ve Kaynaşlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığını sürdüren Kemal Korkmaz, Düzce Valisi Vasip Şahin, Kaynaşlı Kaymakamı Cengizhan Yıalmaz, AK Parti Düzce Milletvekilleri İbrahim Korkmaz,Fevai Arslan, Osman Çakır, AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, Kaynaşlı Belediye Başkanı İsmail Korkmaz, Konuralp Belediye Başkanı Yusuf Ercan,AK Parti Düzce eski milletvekili Celal Erbay’ında katıldığı kalabalık bir topluluk tarafından son yolculuğuna uğurlandı.Kaynaşlı Merkez Camiinde kılınan öğle namazında müteakip Kemal Korkmaz’ın naaşıKaynaşlı Belediyesine ait cenaze taşıma aracına konularak Kaynaşlı şehir mezarlığına getirildi. Burada yüzlerce kişinin de katılımı ile kılınan cenaze namazı sonrası Kemal Korkmaz dualarla defnedildi.


ARITMA TESİSİNE TEKNİK GEZİ
Salı, 27 Mart 2012 16:43

Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu Çevre Koruma ve Kontrolü Programı öğrencileri, Çevre Koruma Teknolojileri Bölüm Başkanı Öğr.Gör.Murat Solak koordinasyonunda Düzce Belediyesi İçme ve Atıksu Arıtma Tesislerini ziyaret ettiler. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çevre Koruma Teknolojileri Bölüm Başkanı Öğr.Gör.Murat Solak, “Çevre Koruma ve Kontrol Programı olarak teorik olarak verilen bilgilerin, eğitim amaçlı teknik gezilerle, özel veya kamuya ait kurum veya kuruluşlardaki çevre kirliliği ve kontrolüne yönelik yapılan kurumsal çalışmaların yerinde izlenerek pekiştirmenin sağlanması oldukça önemlidir. Çevre Teknikeri olacak öğrencilerimizin çalışacakları farklı ortamları görerek, örneğin içme suyu, atıksu, hava kirliliği vb. konularda ilgilerine göre branşlaşmalarını sağlamak adına da teknik gezilerin düzenlenmesini önemsiyoruz” dedi.
KAYNAŞLI POLONYA İŞBİRLİĞİ
18 Haziran 2012

Düzce Üniversitesi, Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu, Malzeme ve Malzeme İşleme Teknolojileri Bölüm Başkanı, Yrd.Doç.Dr. Hüsnü Gerengi, Erasmus /Teaching Staff Mobility kapsamında Polonya’nın en köklü üniversitelerinden biri olan Gdansk Teknik Üniversitesi, Korozyon Mühendisliği Bölümü, Yüksek Lisans öğrencilerine ders verdi.
Ortak çalışmalar yapabilmek amacıyla Yrd. Doç. Dr. Gerengi’ye Dynamic Electrochemical Impedance Spectroscopy (DEIS) cihazı ve yazılımı hediye edildi.
Normal bir projeyle kesinlikle edinilemeyecek olan bu donanımın Türkiye’de sadece Düzce Üniversitesi Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu “İletken Polimer ve Korozyon Araştırma laboratuvarına”da kullanılacağı öğrenildi.
Öteyandan Polonya’dan Doktora ders aşamasını tamamlamış 2 öğrencinin Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu “İletken Polimer ve Korozyon Araştırma laboratuvarına”da çalışmak üzere gönderilmesine karar verildi. Bu adımın iki üniversite arasında daha da yaygın çalışmaların yapılmasına olanak sağlayacağı vurgulandı.
KURAN KURSU BİNASININ TEMELİ ATILDI
Çarşamba, 08 Ağustos 2012 08:48

Kaynaşlı’da Kur’an Kursu binasının temel kazısı yapıldı.
Kaynaşlı Kumluca Mahallesi 12. Sokakta, Kaynaşlı Diyanet Vakfı tarafından yaptırılacak olan, Hafızlık Kur’an Kursunun temeli
kazıldı.
Törene İlçe Kaymakamı Cengizhan Yılmaz ve Belediye Başkanı İsmail Korkmaz da katıldı

AK Parti Kırgın Yaz Şenliği yapıldı


AK Parti İl Teşkilatı tarafından bu yıl birincisi düzenlenen AK Parti Yaz Şenlikleri programına katılan partililer ve vatandaşlar hem horon tepti hem de piknik yaptı. Şenliğe 25 bin civarında vatandaş katıldı.

15.07.2012


resim
Şenliğe katılacağı daha önce duyurulan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, iki askerimizin şehit olması nedeniyle programını iptal etti.

AK Parti İl Başkanlığı tarafından KaynaşlI’nın Gırgın Çayırı Mesire alanında düzenlenen yaz şenliğine AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, AK Parti Düzce Milletvekilleri İbrahim Korkmaz, Fevai Arslan ve Osman Çakır, Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, Kaynaşlı Belediye Başkanı İsmail Korkmaz, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, partililer ve yüzlerce vatandaş katıldı.


Kaynaşlı'da büyükbaş hayvanın çarptığı yaşlı adam öldü


Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde 65 yaşındaki Ayhan Uğur’a büyükbaş hayvan vurdu. Yaşlı adam olay yerinde can verdi.

02.07.2012
Okunma: 351
0 Yorum
0 Bekleyen Yorum

resim
Edinilen bilgilere göre Düzce’nin Kaynaşlı ilçesi Dariyeri Hasanbey Köyü Göltepe Mahallesinde hayvan otlatmaktan dönen 65 yaşındaki Ayhan Uğur’a köy yolunda büyükbaş hayvan vurdu. Hayvanın vurması ile ağır yaralanan Ayhan Uğur olay yerinde hayatını kaybetti. Vatandaşların jandarmaya haber vermesi üzerine olay yerine gelen ekipler geniş çaplı araştırma başlattı. Cumhuriyet Savcılığı da olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.
Ayhan Uğur’u gören bir vatandaş ablasının başında olduğunu ve ağladığını belirterek “Ablası büyükbaş hayvan çarptığını söyledi, İnekler bu yolun üzerinden geçiyor bildiğimiz bu” dedi. Olayı duyan köy halkı da bilgi olmak için olay yerine gelirken Ayhan Uğur’un yakınları da ayakta durmakta zorland

Evlerine kavuştular


Kaynaşlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışla Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi aileler içir yapılan evler teslim edildi.
Kaynaşlı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından tespiti yapılan ve ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilen vatandaşlar için yaptırılan 6 adet yaklaşık 70 metrekarelik ev yaptırıldı. Bıçkıyanı ve Tavak Köylerindeki yaptırılan ve evlerine kavuşan aileleri Kaynaşlı Kaymakamı Cengizhan Yılmaz ziyaret etti. Başlarını sokacakları bir eve kavuştukları için mutlu olan aileler teşekkür ederek ev eşyası anlamında da eksikliklerin olduğunu söylediler. Kaymakam Yılmaz, ihtiyaçların en kısa sürede tedarik edileceğini söyledi.

En çok boşanan Kaynaşlı’da


TÜİK verilerine göre Düzce merkezden sonra en fazla boşanma oranı Kaynaşlı’da görülüyor. En az boşanma olayının yaşandığı ilçe ise Gümüşova olarak göze zarpıyor.
Boşanananların yarısına yakını ( yüzde 43,31) Düzce Merkez doğumlu. Boşananların hiç de küçümsenmeyecek kısmı ise ( yüzde 26,26) Düzce dışında doğdu. Bu durumun dışarıdan sürekli göç alan Düzce’nin nüfus yapısıyla uyumlu belirtildi.
İlçeler arasında boşanmalara bakıldığında Kaynaşlı yüzde 9, Çilimli’nin yüzde 5.96 oranı ile bir adım önde olduğu görülüyor. Boşanmaların En az gerçekleştiği ilçe ise yüzde 1.78 oranı ile Gümüşova oldu. Cinsiyet dağılımı açısından da erkek ve kadın oranlarının her yerleşim birimi için birbirine çok yakın olması göze çarpıyor.

Kaynaşlı MYO büyüyor


Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu’na (MYO) Ekim 2011’ de atanan Yrd.Doç.Dr.Celalettin İçmeli okulda yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. İçmeli, “Okulumuzda, Üniversitemiz DÜYEM-Halk Eğitim Merkezi İşbirliği ile İngilizce, DGS(Dikey Geçiş Sınavı), Bilgisayar Destekli Grafik Tasarım ve El Sanatlarının çeşitli alanlarında kurslar açılmıştır. 2008 yılında açıldığında 74 öğrencisi olan Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu şuanda 580 öğrenciye ulaşmıştır. Kaymakamlık tarafından yapımı devam eden yurt projesinin 2012-2013 Öğretim Yılına yetiştirileceği belirtilmiştir. Bu arada, önümüzdeki yıllarda oluşacak olan yeni Kaynaşlı kampüsü ile ilgili çalışmaları da takip edilmektedir” dedi.
Akademik çalışmalara hız verdiklerini anlatan İçmeli “ Bu anlamda, Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu, Öğretim Elemanlarımızın yaptığı BAP, TÜBİTAK, MARKA projeleri ile gurur duyulur hale gelmiştir. Nitelikli eleman yetiştirmek adına Sanayii kuruluşları ile çalışmalarımız devam etmektedir. Yakın zamanda, Mikroteks firması ile Çevre Koruma ve Kontrol Programı arasında burs, staj, iş imkanı sağlayacak protokol imzalanacaktır. Öğrencilerimizin daha nitelikli olmaları adına firmalardan konusunda uzman beyaz yakalı mühendisler de getirtmekteyiz. Bunun yanında staj döneminde denetçi öğretim elemanlarımız tarafından daha önce imzalanmış örnek protokoller anlatılarak, firmalarla staj, burs ve iş konularında firmaların destek verecekleri belirlenmiştir. İlerleyen dönemlerde tüm bu firmalarla da ortak protokollerin imzalanması amaçlanmaktadır. Önümüzdeki dönemlerde Geleneksel El Sanatları Programı öğrencilerimiz sergi organizasyonu düzenleyeceklerdir. Akademik bir birim olan Yüksekokulumuzda bulunduğumuz bölgenin sorunlarına katkı sağlamayı kendimize görev adletmiş bulunmaktayız. Elde ettiğimiz tüm bu başarılarda emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarım” dedi

Çele mahallesine fitness aletleri


Kaynaşlı Belediyesi gerçekleştirdiği sosyal içerikli çalışmalara bir yenisini daha ekledi.
Belediye özellikle yeni nesli spor yapmaya özendirmek amacıyla Çele mahallesine fitness aletleri yerleştirdi.
Konuya ilişkin belediye yetkilileri tarafından yapılan açıklamada sporun önemine dikkat çekilerek “Sporun; insan yaşamında öneminden hareketle, özellikle yeni nesli spor yapmaya özendirmek, bunu bir alışkanlık haline getirmelerini sağlamak, bunun yanında kişilerin sosyalleşmesi, çevreye uyum ve takım çalışmasına yatkınlık kazandırması açısından, bugünün küçüğü yarının büyüğü gözüyle baktığımız gençlerimize katacağı artılar çok fazla.
Bu sebeple ilk olarak, İlçemiz Çele Mahallesi Kalıcı Konutlara, fitness aletleri monte edildi” denildi

Yurt Eylül'de bitecek


Kaynaşlı ilçe kaymakamlığı tarafından projelendirilen ve yapımı üstlenilen 320 yataklı yurt binasının kaba inşaatı bitim aşamasına geldi. Binanın 2012 yılının Eylül ayında teslim edileceği öğrenildi.
Kaynaşlı ilçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca yapımına başlanan öğrenci yurdunun kaba inşaatı bitim aşamasına geldi. Yaklaşık 3 milyon liraya mal olacağı bildirilen yurt binasının ise 2012 yılının Eylül ayında hizmete açılacağı belirtildi.
Kaynaşlı Kaymakamı Cengizhan Yılmaz, Kaynaşlı da böyle bir yurda ihtiyacın olduğunu vurgulayarak ilçede bulunan liselerde öğrenim gören öğrencilerin yurt ihtiyacı olduğunu ayrıca, 2008 yılında Kaynaşlı’da açılan Meslek Yüksek Okulunda, o dönemde 70 öğrenci varken şuan 600 öğrenci bulunduğunu söyledi.
Yılmaz, “Bu öğrencilerinde bu yurttan yararlanmasını istiyoruz. Kaynaşlı’da eğitim gören öğrencilerin ilçe dışında ikamet etmesini istemiyoruz. Öğrencinin Kaynaşlı’da kalmasının ekonomik açıdan da ilçeye katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi.
Yurt inşaatı ile ilgi bir değerlendirme bulunan Kaymakam Yılmaz yurt binasının 3,5 ayda kaba inşaatının bitim aşamasına geldiğini inşattın hızlı bir şekilde ilerlediğini ifade ederek yurt binasının otel konseptinde yapıldığını söyled

Yayla yoluna 1 milyon lira


İçişleri Bakanlığı, Fenerbahçe tesislerininde bulunduğu Topuk Yaylası yolu için İdare bütçesine 1 milyon 317 bin lira aktardı. İl Encümeni Topuk Yaylası yolunun yapımı için İçişleri Bakanlığı tarafından Özel İdare hesabına yatırılan 1 milyon 317 bin lira ödeneği Kaynaşlı Köylere Hizmet Götürme Birliği bütçesine aktardı.
İl Encümeninin haftalık rutin toplantısına İl Genel Sekreteri Kenan Üstünel başkanlık etti. Toplantıda 4 gündem maddesi ele alındı. Topuk Yaylası yol ödeneğinin de masaya yatırıldığı Encümen toplantısında ayrıca şu konulara değinildi “Kaynaşlı’ya bağlı fındıklı köyü Okul mevkisinde yer alan kaptaj niteliğindeki deponun kaldırılarak yerine 30 metreküplük içmesuyu deposu yapılması için 14.70 ton çimento ve inşaat demiri yardımı yapılması talebi, Kaynaşlı’ya bağlı Darıyeri Yörükler köyü içmesuyu projesinde yer alan şebeke hattı için PVC içmesuyu boru yardımı talebi, İçişleri Bakanlığı tarafından Kaynaşlı Topuk Yaylası yolunun yapımı için İl Özel İdaresi hesaplarına aktarılan 1 milyon 317 bin lira ödeneğin Kaynaşlı Köylere Hizmet Götürme Birliği bütçesine aktarılması talebi

Kaynaşlı'dan haberler


ASFALT TAMİRATLARI SÜRÜYOR: Kaynaşlı’da doğalgaz çalışmaları sırasında bozulan yollarda asfalt tamiratları devam ediyor.
Kumluca, Sarıyer, Çele, Karaçalı, Merkez Mahalleleri ile Yıldırım Beyazıt, Ufuk, Hacı Azizler, Serçe, Çiçek, Çiğdem, Gülşen, Kartal ve 14. sokaklarda, ayrıca Fevzi Paşa Caddesinde asfalt tamirat çalışmaları tamamlandı. Diğer noktalarda ise çalışmaların sürdüğü öğrenildi.
ÇOCUKLAR EMNİYET ALTINDA: Kaynaşlı Belediyesi’nin talebi üzerine, Devlet Su İşleri tarafından, Merkez Mahallede İlköğretim Okulu binasının önünden geçen dere kenarına demir korkuluk yapıldı.
PARK ÇOCUKLARIN HİZMETİNDE
Kaynaşlı Belediye Meclisi, Uygulama İmar Planında park olarak belirlenen Kaynaşlı İlköğretim Okulu arkasındaki alanı ailelerin oturabilecekleri, çocukların oyun oynayabilecekleri ve araçların park yapabilecekleri bir sosyal mecra haline getirdi. Ayrıca çocuk oyun parkının çevresi emniyet altına alındı.
ENGELLİLER İÇİN MODERN KÖPRÜ
Kaynaşlı markezde Papatya Sokak ile Site Sokağı birleştiren ve daha önce selde yıkılan yaya köprüsünün yerine, özürlü vatandaşların kullanabileceği, demirden modern bir yaya köprüsü yapıldı.
TOKİ YASAL SÜRECİ BEKLİYOR
TOKİ’nin Kaynaşlı’da inşa edeceği konutlar için yasal süreç bekleniyor.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ), Kaynaşlı’da hayata geçireceği 110 Adet Konut ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı işi için 11 Ekim’de açık usülde ihaleye çıkıldı. İhaleyi alan firma ile sözleşme yapılması için, 4734 Sayılı Kanun gereği yasal s


İlk Kazma Vuruldu
KANALİZASYON ÇALIŞMALARI BAŞLADI
KANALİZASYON ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Kaynaşlı'da kanalizasyon bekleyen bölgelerde çalışmalar başladı. Geçtiğimiz yıl ihalesi yapılan kanalizasyon için sade bir törenle ilk kazma vuruldu.
30.5.2012 - 10:27Kış aylarının geride bırakılması ile ilçelerdeki altapı çalışmaları da hız kazandı. Özellikle asfalt ve kanalizasyon çalışmalarına ağırlık veren belediyeler, yaz döneminde çalışmaları tamamlamayı hedefliyor. Bu doğrultuda geçen yıl İller Bankası tarafından ihalesi tamamlanan, ilave kanalizasyon inşaatı Kaynaşlı'da düzenlenen sade bir törenle başladı. Kurban kesilerek ve dualar edilerek ilk kazmanın vurulduğu törene, Belediye Başkanı İsmail Korkmaz, meclis üyeleri Aytekin Sakallıoğlu, Alaattin Dilek, belediye birim amirleri ile ihaleyi alan yüklenici şirket sahibi İsmail Bakkal, şirket müdürü Onur Bakkal ve şirket çalışanları katıldı. Proje kapsamında, özellikle Şimşir Mahallesi'nin tamamına kanalizasyon yapılacak. Aynı sorunu yaşayan Diğer mahallelerde ise projesi çizilmiş olup, daha önce yapılamayan yerler tamamlanacak.
Korkmaz Kaynaşlı’daydı
ÇEŞMENİN MİMARİSİNİ BEĞENDİ
ÇEŞMENİN MİMARİSİNİ BEĞENDİ
Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, Kaynaşlı'da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Kaynaşlı Meslek Yüksek Okulu’nun arkasında bulunan bir araziye Kaynaşlılara Hizmet Derneği tarafından yaptırılan çeşmeyi de inceleyen Korkmaz, ardından Kaynaşlı Şehir stadını ziyaret etti.
30.5.2012 - 13:01

Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, ilçelere yönelik ziyaretlerini sürdürüyor. Bugün Kaynaşlı'da incelemelerde bulunan Korkmaz'a Belediye Başkanı İsmail Korkmaz, Kaynaşlı Kaymakamı Cengizhan Yılmaz ve partililer de eşlik etti.
Kaynaşlı Meslek Yüksek Okulu’nun arkasında bulunan araziye Kaynaşlılara Hizmet Derneği ve hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılan çeşmeyi inceleyen Korkmaz, 4 taraflı olan çeşmenin güzel bir mimariye sahip olduğunu belirtti. Osmanlı mimarisi düşünülerek projelendirilen çeşme hakkında bilgiler alan Korkmaz, Mayıs 2011’de temeli atılan ve geçtiğimiz aylarda hizmet vermeye başlayan çeşme ile Kaynaşlı halkının büyük bir ihtiyacının giderildiğini ifade etti. Milletvekili İbrahim Korkmaz ardından Kaynaşlı Şehir Stadını gezdi. Burada da çocuklarla vakit geçiren Korkmaz, gerekli çalışmaların yapılması içinde talimatlar verdi.